Сушилня за лепкави маси и продукти, сиво-сребриста на цвят, монтирана в открита 
                конструкция с покрив, близък план.

Сушилни за лепкави маси и продукти

Осъществяването на сушилния процес е разработено и усвоено от „Бенеко ВБ” ЕООД в близки по устройство вихрови промишлени сушилни за по-малко лепкав насипен материал с влажност 55-65% а за по-силно лепкави материали (няколко вида DDGS от спиртоварно производство, джибре и др.с 60-75 %) е изследвано и разработвано както в лабораторна флуидизационна сушилна (т.н.”кипящ слой”), така и в няколко прототипни промишлени сушилни инсталации с различна мощност, включващи два вида сушилно пространство, в т.ч. и от типа „кипящ слой“.

Процесът, който се предлага, има два основни етапа: І – подготовка, ІІ – сушене.

(І). Подготовката (или предсушенето) включва:

  • Процес на едновременно разбъркване и сушене

  • Процес на предсушене в комбинирана сушилня с пробутване и сушене едновременно. Материалът се транспортира в предсушилнята до следващата сушилна камера с кипящ слой.

  • Първата цел при минаване през този възел е да се извърши подсушаване за рязко намаляване на неговата лепливост и хомогенизиране на състава, както и разрохване на сбити късове от слепнали частици.

    Втората цел на този етап е да осигури температурна подготовка на материала за по-ефективен сушилен процес в следващия етап на същинското сушене и съответно намаляване на сумарния енергиен разход.

    (ІІ). Същинско сушене (или досушаване) включва процес, при който материалът се вкарва или преминава през сушилно пространство, което допълнително дезагрегира слепени късчета и препятства повторното слепване на частиците. Затова транспортната система е с флуидизация. Тя е подходяща и по следните съображения:

  • - висока интензивност на процеса поради възможно най-интензивното разбъркване;

  • - печелене на пространство, респ. застроена площ, поради голямото обемно натоварване на този тип сушилни;

  • - еднаква възможност за развитие на сушилното пространство както хоризонтално, така и във височина, в зависимост от характеристиките на площадката;

  • - възможност за допълнително разделяне на слепените частици поради множеството удари, които претърпяват последните;

  • - възпрепятстване на повторно слепване;

  • - възможност за регенерация на отпадъчна топлина и достигане на по-висока ефективност (икономичност), поради по-висока допустима температура на сушилния агент в първия етап и др.

  • Началната и крайната влажности на материала се измерват текущо с влагомери „Бенеко” с износоустойчиви датчици за насипни материали, тарирани за целта индивидуално за всеки продукт. На тази база микропроцесорен контролер поддържа крайната влажност в зададени граници чрез въздействие върху началните фактори с най-голям тегловен коефициент в зависимостта между тях и скоростта на сушене.

    След сушенето по-едрият материал постъпва в малък изходящ бункер, откъдето се извежда. Ситни прахови частици (унос) се отделят чрез двоен циклон с ежекционна система.

    Опция: ръкавен филтър за фино доочистване на отработения въздух.

    Подходащи сушилни за сушене на лепкави маси са:

    Комбинирани от два и повече типа

    Флуидизационни, в това число „кипящ слой“

    Барабанни

    Конвейeрни

    Валцови кондуктивни

    Шнекови и др.


    Галерия (Конвейeрни)


    Галерия (Барабанни)


    Галерия (Флуидизационни)


    Запитване за оферта


    Сушилня за лепкави маси и продукти, сиво-сребриста на цвят, монтирана в открита 
                конструкция с покрив, близък план.